Puhkpillifestival „Mürtsub pill”

puhkpillifestival myrtsub pill4. – 8. juunini toimub Tartus X rahvusvaheline puhkpillifestival „Mürtsub pill”.

Juba üheksa aastat on festival toonud Tartu kesklinna suvekohvikutesse, parkidesse ja väljakutele puhkpilliorkestrite paraade ja ühisproove ning palju rõõmsat tantsu- ja orkestrimuusikat.

Juubelit tähistav festival toimub tavapärasest varem, sest orkestrid võtavad 7. juunil osa Tartu laulupeo rongkäigust ja lõppkontserdist. Publikule esineb laulupeol ligi 950 pillimeest 30 puhkpilliorkestrist.

Festivali „Mürtsub pill” avakontsert toimub 4. juunil kl 19.00 Vanemuise kontserdimajas, kontsert kuulub Tartu laulupeo muusikanädala programmi. Avakontserdil esinevad teiste seas Puhkpilliorkester Tartu ja Kaasani Riikliku Konservatooriumi puhkpilliorkester Venemaalt.

Eesti suurima suvise puhkpillimuusikapeo pealava asub Raekoja platsil, samuti saab kontserte kuulata Küüni tänaval Tartu Kaubamaja kõrval asuvas festivalitelgis. Külalisorkestreid on sellel aastal Venemaalt, Lätist, Soomest, Rootsist ja Tšehhist. Festivali lõpetav galakontsert toimub 8. juunil Raekoja platsil.

Festivali „Mürtsub pill” peakorraldaja ja kunstiline juht on Margus Kasemaa, kes on ka Tartu laulupeo puhkpilliorkestrite liigijuht.

myrtsub pilli facebook
„Mürtsub pill” ajakava ja programmiga saab tutvuda festivali kodulehel.