Tartu 2014. aasta laulupeo registreerimise tulemused

Pressiteade 02.12.2013

Laulupeo peakomisjoni neljandal koosolekul 27. novembril anti komisjonile ülevaade peole registreerimise tulemustest, tutvustati eelarvet, esitleti laulupeo visuaalse identiteedi ideekavandi konkursi võidutööd.

Komisjon sai ülevaate laulupeo lavastuskontseptsioonist ja turundusplaanist ning Tartu laulupidude lipu ja tõrviku valmistamisest. Puudutati ka laulupeoga paralleelselt toimuva 10. Rahvusvahelise puhkpillifestivali „Mürtsub pill” temaatikat.

Tartu 2014. aasta laulupidu – ENNE ja NÜÜD – on pühendatud tuntud helilooja, koorijuhi ja organisti Miina Härma 150. sünniaastapäevale. Samas keskendub Tartu laulupidu mitte ainult perioodile, mil elas Miina Härma, vaid olulisel määral tänasele päevale, mida kätkeb endas peo moto teine pool – NÜÜD.

Laulupeoürituste tsükkel kestab terve nädala ja sisaldab erinevaid sündmusi, mis kulmineeruvad 7. juunil toimuva laulupeoga Tartu lauluväljakul.

2. juunil toimub eelkontsert Tartu Jaani kirikus, 3. juunil Alo Ritsingu autorikontsert Tartu Ülikooli aulas, 4. juunil puhkpillimuusika kontsert Vanemuise Kontserdimajas, 5. juunil Miina Härma laulumängu „Murueide tütar” etendus Vanemuise suures majas ning 6. juunil Tartu laulupeo sümfoonilise ja vokaalsümfoonilise muusika eelkontsert Vanemuise Kontserdimajas. 7. juunil toimuva laulupeo kava sisaldab eesti koorilauluklassikat, täiesti uut koorimuusikat, laule Tallinnas toimuva XXVI laulupeo kavast, vaheldusrikast puhkpillimuusikat, rahvatantsunumbreid ja vokaalmuusikat Tartu erinevate ansamblite esituses. Peo jaoks on tellitud mitmeid uusi koorilaule ja orkestriteoseid. Ühendkoorilaulu „Nüüd” Leelo Tungla tekstile on loonud Tauno Aints.

Peole registreerimise tulemused on rõõmustavad. Kokku on end kirja pannud 215 kollektiivi 7100 laulja, tantsija ja pillimehega. Osalevad Tartu ja Tartumaa lasteaedade- ja koolide mudilaskoorid, poistekoorid, lastekoorid, naiskoorid, meeskoorid, segakoorid, puhkpilliorkestrid ning Tartu ja Tartumaa rahvatantsurühmad. Tartu laulupeol osaleb ka Vanemuise sümfooniaorkester ja 6. juuni eelkontserdil lisaks orkestrile ka Vanemuise ooperikoor. Külaliskollektiivid on Tartusse tulemas Tallinnast, Jõgevamaalt, Valgamaalt, Hiiumaalt, Põlvamaalt ja Soomest. Kõige suurema osalejate arvuga on mudilaskoorid ja segakoorid vastavalt 73 koori ja 2324 laulja ning 43 koori ja 1672 lauljaga. Korraldajad on pikendanud meeskooride, puhkpilliorkestrite ja rahvatantsurühmade registreerimist selle aasta lõpuni.

Tartu laulupeole soovijate suur hulk näitab, et laulupidude hällis Tartus on huvi harrastusliku koorilaulu, rahvatantsu ja orkestrimuusika vastu jätkuvalt kõrge. Tartu laulupeo korraldaja on Tartu linna kultuuriasutus Tiigi Seltsimaja.

Lisainfo:
Riho Leppoja
Tartu laulupeo kunstiline juht
7361564, 5138681

Liidia Konsa
Tiigi Seltsimaja rahvakultuurispetsialist
7361563

allikas: Tartu Linnavalitsus