Tartu laulupeo uus koduleht kutsub külastama

Pressiteade 16.04.2014

Tartu laulupeo uus koduleht, mis on mugavalt vaadatav ka tahvelarvutist ja mobiiltelefonist, on leitav aadressilt: http://tartulaulupidu.ee

Tartu laulupidu toimub 7. juunil kell 18 Tartu laululaval. Peole eelneb rongkäik, mis sel korral algab Raekoja platsilt. Peo moto on tänavu „Enne ja Nüüd” pühendatuna helilooja ja koorijuhi Miina Härma 150. sünniaastapäevale. Peol on osalemas 262 kollektiivi enam kui 8200 osalejaga. Osalejate seas on nii koorid, puhkpilliorkestrid kui rahvatantsijad. Väljastpoolt Eestit on osalemas 10 kollektiivi –puhkpilliorkestrid Lätist, Venemaalt, Tšehhist ja Rootsist ning naiskoor Soomest.

Peole eelneb sündmustest tulvil muusikanädal – avakontsert Jaani kirikus, Alo Ritsingu autorikontsert, Tartu tantsupäev, puhkpillimuusika kontsert, Miina Härma laulumängu „Murueide tütar” etendus, laulupeo eelkontsert Vanemuise kontserdimajas on vaid osa teoks saavast.

Laulupeo piletid on eelmüügis Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktides. Ostes pileti toetad Maarja kiriku valmimist – igast piletiostust annetame 10 senti Maarja kiriku taastamisfondi. Maarja kirik ning koguduse pastor A.H. Willigerode olid tihedalt seotud Eesti esimeste laulupidude korraldamisega. Maarja kirikus toimus ka esimese laulupeo kokkulaulmine ja peaproov 17. juunil 1869. aastal.

Tartu laulupidu toetavad Tartu linn, EV Kultuuriministeerium Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, A. Le Coq, meediapartnerid on Postimees ja Kuku raadio.

Lisainfo:

Tartu laulupeo kunstiline juht Riho Leppoja,
tel 513 8681
riho.leppoja@raad.tartu.ee