Tartu laulupeoni on jäänud täpselt üks kuu

Pressiteade 07.05.2014

7. juunil Tartu laululaval toimuva laulupeo „Enne ja Nüüd” piletite eelmüük on alanud ja kõigil on võimalik Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktidest soodsa hinnaga pileteid osta. Peopileti eelmüügihinnaks on 6 eurot, alla 7 aasta vanused lapsed pääsevad laulupeole tasuta. Samuti saab eelmüügist osta 2. – 6. juunini toimuva Tartu laulupeo muusikanädala kontsertide pileteid.

Kõik laulupeo pileti ostjad toetavad Maarja kiriku valmimist – igast piletiostust annetatakse 10 senti kiriku taastamisfondi. Tartu Maarja kirik on laulupeokirik, sest just seal toimus I üldlaulupeo peaproov ja kirikutornist puhus pasunakoor peo avatuks.

Tartu laulupidu on pühendatud ühe meie väikese maa suure naise, Eesti esimese professionaalse naishelilooja ja naiskoorijuhi Miina Härma 150. sünniaastapäevale. Pidu on lavastatud ja peokava kokku pandud nii, et taas saaks lauluväljakul viibijates tekkida see laulupidudele nii igiomane tunne, kuidas ammu on praegu ja praegu on ammu. Laulupeoks on tellitud uusi laule ning seadeid, kindlasti lauldakse oodatud ja armastatud laule. Laulupeo nimilaulu „Nüüd” kirjutasid Tauno Aints ja Leelo Tungal just saabuvale Tartu laulupeole mõeldes.

Juba ollakse ametis enam kui 260 kollektiivi paigutamisega laulupeoga lahutamatult ja väga oodatult kaasnevasse rongkäiku. Sellel aastal algab rongkäik linnasüdamest ning läbib selliseid toredaid Tartu tänavaid nagu Ülikooli, Jakobi, Kreutzwaldi ja Tuglase. Umbes 8200 laulupeol esinejat rõõmustab vanas laulupidude linnas ligi pooleteise kilomeetri pikkune lõbus kiirjalutuskäik Raekoja platsilt Tähtverre Tartu laululavale. Lauljaid ja tantsijaid saadavad rongkäigus ja tervitavad tänavanurkadel puhkpillifestivalist „Mürtsub pill” osa võtvad orkestrid.

Laulupeo korraldajad veedavad peoni jäänud nädalad soovides, et sellel aastal ometi ei peaks paika vanade tartlaste muhe ütlemine: kui tahad Tartus põuda lõpetada, korralda kindlasti laulupidu.

 

 

Lisainfo:

Riho Leppoja
Tiigi Seltsimaja direktor ja Tartu laulupeo kunstiline juht
tel 513 8681

Maris Peebo
Tartu laulupeo kunstilise juhi assistent
tel 506 8770

www.tartulaulupidu.ee

allikas: Tiigi Seltsimaja