Vanemuises etendatakse „Murueide tütart”

Pressiteade 29.05.2014

5. juunil kell 19 etendub Vanemuise teatri suures majas Miina Härma laulumäng „Murueide tütar”.

1902.a. valminud ja sama aasta septembrikuus Tartus, Saksa Käsitööliste Suveteatris esietendunud melodramaatiline laulumäng “Murueide tütar” on eesti heliloojate esimene katsetus luua muusikalist lavateost. Teos on loodud Peäro August Pitka (Ansomardi) samanimelise näidendi järgi. Ühtlasi on „Murueide tütar” ainuke Miina Härma teos, kus ta kasutab sümfooniaorkestrit.

“Murueide tütres” kasutatud muinasjutt haldjatest, Murueide tütardest, oli rahva seas laialt tuntud. Näidendis on haldjate maailm ühendatud reaalse tegelikkusega. Tegevus toimub nii Murueide tütarde juures, haldjate riigis, kui ka eesti talus. Näidendi intriigiks on Murueide tütre, haldjas Hilja armastus sureliku noormehe, Jõgeva talu noorperemehe Ilo vastu.

Etenduses osalevad Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkester, Miina Härma Gümnaasiumi segakoor, solistid Maria Leppoja (RO Estonia) – haldjas Hilja, Murueide tütar; Rasmus Kull (Teater Vanemuine) – Ilo, Jõgeva talu noorperemees; Simo Breede (Teater Vanemuine) – Kirjavan, vana tark; Anete Sammler – Murueit; Patrik Pruunsild – vana halgijas.
Üks peaosatäitjatest, Maria Leppoja, laulis sama osa ka 10 aastat tagasi, mil teos kolmel korral lavale toodi.

Etenduse dirigent on Lilyan Kaiv, koormeister Kadri Leppoja, lavastaja Ivika Hein, koreograaf Aivar Kallaste

Etendus kuulub Tartu 2014. a laulupeo muusikanädala programmi ja on pühendatud Miina Härma 150. sünniaastapäevale.

Piletid 10/8 eurot saadaval Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades.

Riho Leppoja
5138681
Riho.Leppoja@raad.tartu.ee

allikas: Tiigi Seltsimaja